Wśród innych spraw poruszanych przez radnego jest również wdrożenie systemu szybkiego powiadamiania mieszkańców o skażeniu wody.
Marcin Mieczkowski złożył interpelację do prezydenta Łomży, Mariusza Chrzanowskiego, w której nawiązuje do ostatniego kryzysu związanego ze złym stanem jakości wody. Radny wnioskuje o automatyczne bonifikaty, którymi objęci byliby wszyscy odbiorcy skażonej wody, bez konieczności składania indywidualnych wniosków. Kolejnym pomysłem radnego jest wdrożenie systemu szybkiego powiadamiania mieszkańców o skażeniu poprzez m.in. SMS, aplikację mobilną lub inne formy elektroniczne.
– Automatyczne udzielanie bonifikat w przypadku nienależytego wykonania usługi jest obowiązkiem wynikającym z przepisów prawa oraz regulaminu MPWiK. Chroni to prawa mieszkańców i odciąża ich od indywidualnych procedur reklamacyjnych – argumentuje radny Mieczkowski, wskazując, że odpowiedni system zwiększy szybkość powiadamiania mieszkańców. – Wdrożenie systemu powiadamiania zwiększa bezpieczeństwo mieszkańców, pozwala na natychmiastowe reagowanie i minimalizuje ryzyko zdrowotne- dodaje.
Reklama
Wśród innych postulatów Marcina Mieczkowskiego znajdują się również rekompensaty dla mieszkańców i przedsiębiorców, którzy z powodu skażenia wody mieli ograniczone możliwości zarobkowania i ponieśli straty.
Ostatnim tematem poruszanym przez samorządowca jest zapewnienie informacji o bieżących konserwacjach i czyszczeniach sieci wodociągowej.
Poniżej publikujemy pełną interpelację.


