Jutro (12.09) odbędzie się epizod "REAKTOR 19" realizowany w ramach ćwiczenia "PODLASIE 19", podczas którego sprawdzony zostanie system powiadamiania mieszkańców w Podlaskiem.
W trakcie ćwiczenia mogą być przekazywane komunikaty głosowe za pomocą syren alarmowych. W każdym przypadku podany komunikat do publicznej wiadomości będzie zawierał informację o ćwiczeniu „PODLASIE 19” i sprawdzeniu systemu ostrzegania.
Komunikaty głosowe przekazywane w tym dniu będą ćwiczebne, zgodnie z Rozporządzeniem Rady Ministrów z dnia 7 stycznia 2013 r., w sprawie systemów wykrywania skażeń i powiadamiania o ich wystąpieniu oraz właściwości organów w tych sprawach (DZ. U. 2013 poz. 96).