Mieszkańcy Łomży czekają na zakończenie prac na Starym Rynku. Ratusz zapewnia, że dotrzyma terminu i że obecnie nie ma problemów ze spięciem budżetu na tę inwestycję. A co do samych prac, w tym tygodniu m.in. ułożone zostały pierwsze płyty granitowe. Trwają też prace dotyczące instalacji kanalizacji deszczowej czy instalacji elektrycznych.
31 marca miasto podpisało umowę z obecnym wykonawcą prac na Starym Rynku w Łomży. Więcej: Rewitalizacja Starego Rynku ma zakończyć się we wrześniu. Jest umowa
Plac budowy został przekazany Zakładowi Drogowemu „Kafil” 5 kwietnia. Co od tego czasu zostało zrobione?
- Po podpisaniu umowy wykonawca w pierwszej kolejności skupił się na kontraktowaniu materiałów i negocjacji umów podwykonawczych w zakresie realizacji robót sanitarnych, elektrycznych, konstrukcyjno – budowlanych oraz technologii fontanny. Dopiero po zaakceptowaniu przez Miasto Łomża umów z podwykonawcami można było realizować prace na szerszym froncie - wyjaśnia Łukasz Czech z Urzędu Miejskiego w Łomży. - Obecnie nie ma problemów ze spięciem budżetu na tę inwestycję - dodaje.
Reklama
Jak informuje przedstawiciel ratusza, aktualnie wykonywane są roboty związane z montażem instalacji kanalizacji deszczowej, wodociągowej i technologii fontanny oraz montażem instalacji elektrycznych, w tym oświetlenia terenu.
- Trwają także prace związane z wykonaniem podbudowy pod nawierzchnię placu. W tym tygodniu ułożone zostały pierwsze płyty granitowe. Rozpoczęto też wykonywanie ścian oporowych w związku z planowaną ekspozycją odkrytego reliktu zabytkowego ratusza.
Miasto zapewnia, że dotrzyma wyznaczonego terminu i prace powinny zakończyć się wraz z wrześniem.
- Jedynie nasadzenia drzew, zgodnie z warunkami wegetacji, powinny być prowadzenie w drugiej połowie października i listopadzie, gdyż wtedy rośliny mają więcej czasu na ukorzenienie się i rozbudowanie systemu korzennego - zaznacza Łukasz Czech.