404 potwierdzone zakażenia COVID-19 odnotowano dotąd w województwie podlaskim. Dziś rano Biuro Wojewody Podlaskiego poinformowało o sześciu kolejnych potwierdzonych przypadkach. Wczoraj nowych przypadków było dziewięć.
Wojewoda Podlaski i Podlaski Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny informują dziś (20.05) o sześciu kolejnych przypadkach zakażenia koronawirusem w regionie, potwierdzonych pozytywnymi wynikami testów laboratoryjnych. To:
Wczoraj Biuro Wojewody podlaskiego poinformowało łącznie o 9 przypadkach:
W sumie w województwie podlaskim odnotowano dotąd 404 potwierdzone przypadki zakażenia COVID-19. Wyzdrowiało już 337 osób.
Według wieczornych (19.05) statystyk PUW wszyscy mieszkańcy Łomży z potwierdzonym zakażeniem pokonali chorobę (21- zakażenia; 21 - wyzdrowienia). W powiecie łomżyńskim na 19 przypadków zakażeń koronawirusa pokonało 16 osób, czyli 3 osoby wciąż są zakażone.
Inne statystyki posiada jednak łomżyński sanepid. Według danych PSSE jedna osoba z Łomży nadal pozostaje osobą zakażoną (PUW - 0), a w powiecie łomżyńskim zakażone mają być tylko dwie osoby (PUW - 3). Badania w tych przypadkach ponownie dały wynik pozytywny. Osoby te mają przedłużoną izolację.
Na terenie działania łomżyńskiego sanepidu w kwarantannie przebywa 113 osob ( powiat - 65, Łomża -48)
Liczba zakażonych koronawirusem w Polsce: 19 569/953 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe).