Ponad setka seniorów przybyła dziś na łomżyński Stary Rynek, aby wspólnie bawić się na Senioradzie. Imprezę z okazji zbliżającego się Dnia Seniora organizowano już po raz trzeci. Oprócz występów artystycznych na łomżyńskiej starówce można było zmierzyć ciśnienie, poziomu cukru we krwi czy skorzystać z porady dietetyka.
Seniorzy podczas swojego święta mogli na miejscu wypełnić także wnioski o Kartę Seniora.
- Daje ona możliwość do korzystania ze zniżek w łomżyńskich firmach i instytucjach miejskich. Dzięki niej można także otrzymać Łomżyńską Kartę Miejską upoważniającą osoby po 60. roku życia do bezpłatnych przejazdów w granicach administracyjnych Łomży - mówił prezydent Mariusz Chrzanowski wręczając sześć pierwszych Kart członkom Łomżyńskiej Rady Seniorów.
Bardzo dużym powodzeniem wśród starszego pokolenia cieszyło się stoisko dietetyka, gdzie oprócz owocowego deseru seniorzy mogli uzyskać cenne rady z zakresy odżywiania.
- Opowiadamy jak dobrze jeść, bo żywienie osób starszych jest zupełnie inne niż osób w średnim wieku. Dieta dla seniora powinna zaspokajać jego specyficzne potrzeby- przekonywała Mirosław Nawłoka z Centrum Żywienia i Promocji Zdrowia Dobry Dietetyk.
W trakcie Seniorady na Starym Rynku zaprezentowały się zespoły Senior Vita, Maryna, Tabor i Studio Wokalne eMDeK. W ratuszu odbyło się natomiast uroczyste posiedzenie Łomżyńskiej Rady Seniorów, na którym nie zabrakło okolicznościowego tortu.