Seniorze! Masz więcej niż 70 lat i potrzebujesz wsparcia? Zgłoś, że podjąłeś decyzję, by dla bezpieczeństwa pozostać w domu. Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Łomży kontynuuje Program "Wspieraj Seniora". Celem jest pomoc w zakupach osobom starszym, które w czasie pandemii koronawirusa, zdecydowały się pozostać w domu.
W ramach programu „Wspieraj Seniora” pod patronatem Prezydenta Łomży, mieszkańcy miasta w wieku 70 lat i więcej, którzy w obawie o swoje zdrowie pozostają w domach, mogą skorzystać z nieodpłatnej pomocy w dostarczeniu sprawunków.
- Chcemy w ten sposób chronić przed zakażeniem najbardziej narażoną na ciężki przebieg COVID-19 grupę mieszkańców - mówi zastępca prezydenta Łomży Andrzej Stypułkowski i dodaje, że chodzi przede wszystkim o dostarczanie żywności, środków higieny osobistej, lekarstw, czyli artykułów tak zwanej pierwszej potrzeby.
Reklama
W szczególnych przypadkach pomoc może być świadczona także osobom poniżej 70 lat. Wyłączeni z udziału w programie są mieszkańcy Łomży, którzy korzystają z usług opiekuńczych, bądź specjalistycznych usług opiekuńczych.
W ramach Programu uruchomiono specjalną infolinię dedykowaną seniorom. O pomoc w realizacji zakupów można prosić dzwoniąc pod numer telefonu 22 5051111. Seniorzy mogą kontaktować się w tej sprawie także bezpośrednio z
• Miejskim Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Łomży (tel. 786 841 332)
• Dziennym Domem „Senior +” w Łomży (tel. 862162849)
• Klubem Seniora (tel. 786 812 733)

Źródło: UM Lomza/mylomza