Reklama

Skoda wynosi się z Łomży?

04/07/2019 13:50

"Informujemy, iż oddział POL-MOT AUTO w Łomży jest zamknięty do odwołania z powodu inwentaryzacji" - czytamy na kartce widniejącej na drzwiach wejściowych łomżyńskiego salonu Skody przy ul. Studenckiej. Inwentaryzacja przypomina jednak likwidację - z salonu znikają znaki oraz samochody. Czy Skoda wynosi się z Łomży?

Z salonu przy ul. Studenckiej znikają samochody. Chociaż zawieszona za szybą kartka informuje o inwentaryzacji i zamknięciu salonu do odwołania, cały proces przypomina bardziej likwidację - z budynku oprócz pojazdów znikają znaki Skody. Na kartce widnieje też informacja wskazująca, że we wszelkich sprawach związanych z rozliczeniami należy kontaktować się z Biurem Zarządu POL-MOT AUTO SA.

O sytuację postanowiliśmy zapytać w centrali spółki w Warszawie. Od jednego z pracowników usłyszeliśmy, że spółka jest obecnie w trakcie restrukturyzacji z otwartym postępowaniem sanacyjnym. Zgodnie z ustawą Prawo restrukturyzacyjne, "Działaniami sanacyjnymi są czynności prawne i faktyczne, które zmierzają do poprawy sytuacji ekonomicznej dłużnika i mają na celu przywrócenie dłużnikowi zdolności do wykonywania zobowiązań, przy jednoczesnej ochronie przed egzekucją."

Reklama

Całość za pewne połączona jest z zakończeniem współpracy Volkswagen Group Polska z POL-MOT Auto SA, o której informowało wcześniej Radio Białystok, przy okazji interwencji związanej z niedostarczeniem klientowi auta zamówionego w białostockim salonie. Autoryzację na sprzedaż samochodów marki Skoda miały stracić tym samym salony w Białymstoku i Łomży.

Obu placówek POL-MOTu na pewno nie ma już na mapach dealerów Skody. Najbliższe zaznaczone na niej autoryzowane salony z nowymi pojazdami znajdują się w Piszu, Ełku i Ciechanowie.

Reklama

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo myLomza.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości