Funkcjonariusze Podlaskiego Oddziału SG odzyskali busa o wartości 110 tys. zł. Pojazd został skradziony we Francji.
- Na terenie drogowego przejścia granicznego w Bobrownikach do odprawy na kierunku wyjazdowym z Polski zgłosił się 35-letni obywatel Białorusi podróżujący samochodem marki Iveco na francuskich numerach rejestracyjnych. Przeprowadzona kontrola pojazdu pod kątem legalności pochodzenia wykazała, że kontrolowany samochód figuruje w dostępnych bazach jako skradziony na terytorium Francji. Wartość pojazdu z 2018 roku oszacowano na 110 tys. zł. Kierowcę po przesłuchaniu w charakterze świadka zwolniono. Odzyskany pojazd przekazano funkcjonariuszom Policji w Gródku celem dalszego postępowania. - podaje Podlaski Oddział SG.
Od początku 2022 roku funkcjonariusze Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej odzyskali 22 pojazdy o wartości blisko 2,7 mln zł.
zdj. POSG