Reklama

Święto seniorów w Parku Jana Pawła II [FOTO, VIDEO]

14/09/2022 16:05

Po raz kolejny starsze osoby z Łomży i okolic spotkały się na Senioradzie. Koncertowi towarzyszyły m.in. akcje prozdrowotne.

W środę (14.09) łomżyńscy seniorzy obchodzili swoje święto. Seniorada już na stałe wpisała się w kalendarz miejskich imprez. 

- Wspólnie z Łomżyńską Radą Seniorów organizujemy kolejną Senioradę. Rada działa od 2016 r. Jednym ze wspólnych pomysłów z Radą Seniorów było stworzenie cyklicznej imprezy, na której mogliby się bawić seniorzy, ale oczywiście zapraszani są wszyscy. Dzisiaj widzimy, że są babcie i dziadkowie z wnuczkami. Co roku ta impreza przyciąga tłumy. Wcześniej organizowana ona była na Starym Rynku. Teraz trwa rewitalizacja Starego Rynku. Przenieśliśmy to wydarzenie do Parku Jana Pawła II. Jak widzimy jeszcze większa frekwencja niż to było na Starym Rynku. To też jest związane z tym, że mieszka tu duża część mieszkańców naszego miasta, w pobliżu parku trzy duże osiedla - mówi prezydent Łomży Mariusz Chrzanowski. 

Reklama

W czasie wydarzenia na scenie można było zobaczyć m.in. zespoły Piątniczanie czy Kolneńskie Dziewczyny z Plusem. Dla publiczności wystąpili również Marta Perkowska, Oliwia Szmitko oraz Robert Kossakowski. Do Łomży przyjechała też Larysa Tsoy - finalistka programu “The Voice Senior”. 

- Seniorzy są bardzo aktywni i za to wszystko dziękujemy. Bo też budują społeczność, budują nasze miasto, też wspomagają w swoich działaniach działania miejskie, często wyprzedzają, uprzedzają miasto - podkreśla Grażyna Czajkowska, przewodnicząca Łomżyńskiej Rady Seniorów. 

Reklama

Koncertowi towarzyszyły stoiska promocyjno-edukacyjne. Najstarsi mieszkańcy naszego miasta mogli m.in. wykonać badania profilaktyczne czy też wyrobić Kartę Seniora.

- Jestem za, żeby co roku była ta Seniorada. Nas, jako seniorów, rencistów i emerytów, jest w Łomży ponad 15 tysięcy. Przyszłościowo prezydent obiecał, że będą tzw. kluby osiedlowe. Jest po prostu super - mówi Ryszard Abramowski z Łomżyńskiej Rady Seniorów.

Starsze osoby podkreślają jednocześnie, że dobrze czują się w Łomży.

- Uczestniczę kolejny raz w Senioradzie, chyba trzeciej. Jestem zachwycona, że jest bardzo dużo ludzi, że jest bardzo dużo zespołów, które występują. [...] Myślę, że seniorom jest taka rozrywka niezwykle potrzebna. Mogą wyjść z domu. Dowiedzieć się czegoś, tak jak z dzisiejszego konkursu. Świetna impreza i oby takie były każdego roku. Mamy bilety darmowe na miejską komunikację. Nie musimy wydawać pieniędzy. Nie ograniczamy się jeśli coś nam potrzeba, żeby gdzieś pojechać. To posunięcie Rady Miasta było wspaniałe, że przyznali seniorom bezpłatne bilety na komunikację miejską - tłumaczy Danuta Żukowska z Łomżyńskiej Rady Seniorów.

Reklama

Więcej w naszym materiale VIDEO. 

Reklama

Najnowsze rolki



Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości