Reklama

Szabłowski za Muzyk w Łomżyńskim Forum Samorządowym

11/07/2019 11:04

Lech Szabłowski został nowym prezesem Łomżyńskiego Forum Samorządowego. Starosta Łomżyński zastąpił tym samym Agnieszkę Muzyk, która piastowała tę funkcję do tej pory. Zarząd wybrany został przez przedstawicieli samorządów wchodzących w skład Stowarzyszenia.

Prezesem działającego od 2015 roku Łomżyńskiego Forum Samorządowego został starosta Lech Szabłowski, a wiceprezesem - wiceprezydent Łomży Andrzej Stypułkowski.

Do dziewięcioosobowego zarządu weszli także: Jan Olszewski - przewodniczący Rady Miejskiej Łomży, Piotr Kłys - wójt gminy Łomża, Jarosław Siekierko - burmistrz Wysokiego Mazowieckiego, Dariusz Latorowski - burmistrz Grajewa, Józef Wiśniewski - wójt gminy Kolno, Józef Zajkowski - wójt gminy Sokoły oraz Małgorzata Gronostajska - gmina Rutki. 

Reklama

Kadencja zarządu jest zgodna z kadencją rad jednostek samorządu terytorialnego. Siedziba Stowarzyszenia znajduje się w Mieście Łomża, a biuro w łomżyńskim Ratuszu. To dobrowolne, samorządne i trwałe zrzeszenie gmin i powiatów o celach niezarobkowych.

ŁFS w swoim statucie określiło następujące cele szczegółowe:

- wspieranie idei samorządu terytorialnego oraz obrona wspólnych interesów podmiotów będących członkami Stowarzyszenia,

- inicjowanie, przygotowanie i realizacja na terytorium zrzeszonych w Stowarzyszeniu gmin i powiatów wspólnych przedsięwzięć służących rozwojowi współpracy samorządów,

Reklama

- pozyskiwanie i wykorzystywanie środków pomocowych Unii Europejskiej oraz innych krajowych i międzynarodowych instytucji finansowych dla realizacji celów Stowarzyszenia,

- koordynowanie i wspieranie współpracy ponadnarodowej,

- wykonywanie zadań określonych w podpisywanych przez Stowarzyszenie umowach i porozumieniach,

- realizacja innych przedsięwzięć promujących ideę samorządności i integracji europejskiej.

Reklama

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo myLomza.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości