Lech Szabłowski został nowym prezesem Łomżyńskiego Forum Samorządowego. Starosta Łomżyński zastąpił tym samym Agnieszkę Muzyk, która piastowała tę funkcję do tej pory. Zarząd wybrany został przez przedstawicieli samorządów wchodzących w skład Stowarzyszenia.
Prezesem działającego od 2015 roku Łomżyńskiego Forum Samorządowego został starosta Lech Szabłowski, a wiceprezesem - wiceprezydent Łomży Andrzej Stypułkowski.
Do dziewięcioosobowego zarządu weszli także: Jan Olszewski - przewodniczący Rady Miejskiej Łomży, Piotr Kłys - wójt gminy Łomża, Jarosław Siekierko - burmistrz Wysokiego Mazowieckiego, Dariusz Latorowski - burmistrz Grajewa, Józef Wiśniewski - wójt gminy Kolno, Józef Zajkowski - wójt gminy Sokoły oraz Małgorzata Gronostajska - gmina Rutki.
Kadencja zarządu jest zgodna z kadencją rad jednostek samorządu terytorialnego. Siedziba Stowarzyszenia znajduje się w Mieście Łomża, a biuro w łomżyńskim Ratuszu. To dobrowolne, samorządne i trwałe zrzeszenie gmin i powiatów o celach niezarobkowych.
ŁFS w swoim statucie określiło następujące cele szczegółowe:
- wspieranie idei samorządu terytorialnego oraz obrona wspólnych interesów podmiotów będących członkami Stowarzyszenia,
- inicjowanie, przygotowanie i realizacja na terytorium zrzeszonych w Stowarzyszeniu gmin i powiatów wspólnych przedsięwzięć służących rozwojowi współpracy samorządów,
- pozyskiwanie i wykorzystywanie środków pomocowych Unii Europejskiej oraz innych krajowych i międzynarodowych instytucji finansowych dla realizacji celów Stowarzyszenia,
- koordynowanie i wspieranie współpracy ponadnarodowej,
- wykonywanie zadań określonych w podpisywanych przez Stowarzyszenie umowach i porozumieniach,
- realizacja innych przedsięwzięć promujących ideę samorządności i integracji europejskiej.