Reklama

Szkoła Podstawowa w Konarzycach powiększy się [FOTO]

18/10/2022 15:34

Szkoła Podstawowa w Konarzycach będzie miała nowe skrzydło. Rozbudowa już ruszyła. Inwestycja ma być gotowa na rozpoczęcie kolejnego roku szkolnego.

Szkoła Podstawowa w Konarzycach im. ppor. dh. Jadwigi Dziekońskiej ps. "Jadzia" raz jeszcze będzie rozbudowana. We wtorek (18.10) wmurowano kamień węgielny pod nową inwestycję.

- Z wielką niecierpliwością czekamy na nowe skrzydło. Wierzymy, że warunki, które dzięki mądrym decyzjom pana wójta i rady gminy będą stworzone naszej młodzieży, przyczynią się do jeszcze większego rozwijania talentów tych młodych, chętnych do nauki uczniów a nasza patronka, która każdego dnia z góry obserwuje to młode pokolenie cieszy się, że żyjemy w wolnym kraju i mamy możliwość polepszania komfortu życia i nauki naszych uczniów. Niech ten kamień węgielny będzie symbolicznym prezentem imieninowym dla naszej Jadzi - mówi Beata Michalak, dyrektor Szkoły Podstawowej w Konarzycach.

Reklama

Umowa na rozbudowę placówki została podpisana w grudniu 2021 r. 

- Gmina po przeprowadzeniu aż trzech przetargów na rozbudowę szkoły wyłoniła wykonawcę. [...] Dobudujemy cztery sale szkolne, sale przedszkolne, świetlicę, stołówkę, pokój nauczycieli. Będzie też zorganizowana bezpieczna komunikacja wokół szkoły, miejsce parkingowe, pętla autobusowa i oddzielne wejście do nowego przedszkola. Chcemy, aby 1 września 2023 r. dzieci rozpoczęły naukę także w nowym budynku - wyjaśnia Piotr Kłys, wójt gminy Łomża. 

Reklama

Do obecnej szkoły dobudowany zostanie budynek o powierzchni co najmniej 1040 m2. To drugie tyle, ile szkoła ma w tej chwili. 

Koszt inwestycji oszacowano na ponad 7 mln zł, z czego 3 mln samorząd otrzymał z Rządowego Funduszu Inicjatyw Lokalnych.

- Cieszę się, że tu w Konarzycach przybywa dzieci. Tak, jak słyszę od pani dyrektor, od pana wójta, tych dzieci jest coraz więcej. To sytuacja odmienna od tej, która ma miejsce w wielu miastach czy gminach, gdzie trzeba zastanawiać się, co robić z pustymi budynkami szkół. To znaczy, że nie tylko szkoła, ale cała gmina ma perspektywy i się rozwija. I warto w takich gminach inwestować - podkreśla z kolei Dariusz Piontkowski, sekretarz stanu w Ministerstwie Edukacji i Nauki. 

Reklama

W podobnym tonie wypowiadał się obecny na uroczystości poseł Jarosław Zieliński:

- Szkoła po raz kolejny jest rozbudowywana. Jest taka potrzeba, bo jest dużo chętnych, żeby się w tej szkole uczyć. To jest kwestia podstawowa, bo w mniejszych miejscowościach jest uczniów dużo. W kolejnych latach liczba dzieci się zwiększa. [...] Jak się dowiedziałem dzisiaj, nawet 30 domów rocznie tutaj przybywa.[...] Nawet się zdarza tak, jak się dowiedziałem, że niektórzy z miasta przywożą dzieci tutaj, do Konarzyc, bo tu jest szkoła bezpieczna, szkoła dobra, na wysokim poziomie edukacyjno-wychowawczym, dbająca o swoich uczniów. 

Reklama

Szkoła w Konarzycach powstała w 1918 r. Uczy się w niej około 300 uczniów, którymi zajmuje się 40-osobowa kadra pedagogiczna. 

Reklama

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo myLomza.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości