Trzy szpitale w województwie podlaskim kupią aparaturę wspomagającą walkę z COVID-19. Dotacje przyznał zarząd województwa.
Szpital Wojewódzki w Łomży zakupi aparaturę wspomagającą oddychanie pacjentów. Zarząd województwa przyznał na ten cel dotację w wysokości 67,5 tys. zł.
93,5 tys. zł otrzyma Wojewódzki Szpital Zespolony im. J. Śniadeckiego w Białymstoku. Środki zostaną przeznaczone na: zwiększenie wydajności sieci tlenowej, wymianę filtrów w centralach wentylacyjnych, wydzielenie śluz czystych i brudnych oraz montaż drzwi zabezpieczających dostęp na oddziale covidowym.
Do szpitala Wojewódzkiego im. dr. Ludwika Rydygiera w Suwałkach trafi 100 tys. zł dotacji. Placówka przeznaczy ją na utylizację termiczną odpadów, obwody oddechowe dla pacjentów pod respiratorem oraz dozowniki i rozdzielacze tlenu.
– Dotacje pozwolą szpitalom odpowiednio przygotować się do zwiększonej liczby pacjentów zakażonych COVID-19. Kupiona aparatura pomoże chorym w ciężkim stanie, którzy nie są w stanie samodzielnie oddychać – powiedział Marek Malinowski, członek zarządu odpowiedzialny za obszar zdrowia.
Łącznie koszt inwestycji w tych trzech placówkach wyniesie ponad 260 tys. zł.