- Szpital Wojewódzki w Łomży w najbliższym czasie planuje uruchomić mobilny punkt pobrań materiału do badań w kierunku Covid-19, który będzie czynny codziennie (poniedziałek-niedziela) w godz. 9.00-11.00 - przekazuje w komunikacie Jolanta Gryc, pełnomocnik dyrektora ds. Systemu Zarządzania Jakością i Akredytacji.
-Mobilna placówka będzie ustawiona w punkcie komunikacyjnym w okolicy SOR-u zapewniając pacjentom łatwy dojazd, z jednoczesnym zapewnieniem bezpieczeństwa dla osób z niego korzystających oraz personelu medycznego - dodaje Jolanta Gryc.
Badanie będzie można wykonać w 12 dniu kwarantanny. Na miejsce trzeba dojechać własnym autem, mając ze sobą dokument tożsamości ze zdjęciem i numerem PESEL. Wymaz będzie pobrany przez odpowiednio przygotowany personel medyczny szpitala bez konieczności wychodzenia pacjenta z samochodu.
Jolanta Gryc z łomżyńskiego szpitala informuje, że osoby przebywające na kwarantannie o możliwości wykonania badania będą informowane poprzez aplikację ,,kwarantanna”. Otrzymają jednocześnie wykaz placówek mobilnych z numerami telefonów kontaktowych. Po wybraniu Szpitala Wojewódzkiego w Łomży i umówieniu telefonicznym badania będzie wysyłane poprzez aplikację potwierdzenie terminu zgłoszenia się, które jest tożsame ze skierowaniem na badanie i zwolnieniem z kwarantanny na czas badania.