Reklama

Tragedia w Łomży. Żona odpowie za śmierć swojego męża

04/10/2023 15:15

​​​​​​​Prokuratura wyjaśnia sprawę tragedii, do której doszło w Łomży. Żona ugodziła swojego męża nożem. Mężczyzna zmarł w szpitalu.

Do opisywanego czynu doszło w ostatnich dniach sierpnia bieżącego roku. Według naszej wiedzy ugodzony nożem mężczyzna zmarł na początku września.

Nasza redakcja potwierdziła, że w łomżyńskiej prokuraturze prowadzone jest postępowanie w tej sprawie. 

„Do zdarzenia doszło 28 sierpnia 2023 r. w Łomży, w trakcie którego żona ugodziła nożem swojego męża, powodując chorobę realnie zagrażającą życiu. Mężczyzna zmarł w szpitalu”  - przekazała w odpowiedzi na nasze pytania prokurator rejonowa Urszula Klimaszewska-Dzierżko.

Reklama

Prowadzone postępowanie dotyczy czynu z art. 13 § 1 k.k. w zw. z art. 148 §1 k.k. w zb. z art. 156 § 1 pkt 2 k.k. w zw. z art. 11 § 2 k.k.

Art. 13. § 1. Odpowiada za usiłowanie, kto w zamiarze popełnienia czynu zabronionego swoim zachowaniem bezpośrednio zmierza do jego dokonania, które jednak nie następuje.

Art.. 148 § 1 Kto zabija człowieka, podlega karze pozbawienia wolności na czas nie krótszy od lat 8, karze 25 lat pozbawienia wolności albo karze dożywotniego pozbawienia wolności.

Art. 156 § 1. Kto powoduje ciężki uszczerbek na zdrowiu w postaci: 2. innego ciężkiego kalectwa, ciężkiej choroby nieuleczalnej lub długotrwałej, choroby realnie zagrażającej życiu, trwałej choroby psychicznej, całkowitej albo znacznej trwałej niezdolności do pracy w zawodzie lub trwałego, istotnego zeszpecenia lub zniekształcenia ciała, podlega karze pozbawienia wolności od roku do lat 10.

Reklama

Art. 11. § 2. Jeżeli czyn wyczerpuje znamiona określone w dwóch albo więcej przepisach ustawy karnej, sąd skazuje za jedno przestępstwo na podstawie wszystkich zbiegających się przepisów.

 

Reklama

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo myLomza.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości