Od 16 do 22 sierpnia przeprowadzane będą prace związane z włączeniem uszkodzonej w lipcu magistrali wodociągowej. To oznacza okresowy spadek ciśnienia oraz chwilowe pogorszenie jakości wody.
25 lipca doszło do awarii na głównej magistrali wodociągowej z ujęcia wody Podgórze. Uszkodzenie miało powstać w skutek prac ziemnych zewnętrznej firmy budującej osiedle domów jednorodzinnych. Część mieszkańców Łomży nie miała bieżącej wody. Zobacz też: Część mieszkańców Łomży może nie mieć wody! Doszło do dużej awarii
Ujęcie wody w Pogórzu funkcjonowało na drugiej, równoległej magistrali. Uszkodzony odcinek został wyłączony z eksploatacji. Więcej: Awaria wodociągowa. Naprawy potrwają jeszcze kilka dni
Teraz, czyli od 16 do 22 sierpnia, przeprowadzane będą prace związane z włączeniem uszkodzonej magistrali wodociągowej.
W związku z tym, jak poinformowało Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Łomży, mogą pojawić się okresowy spadek ciśnienia oraz chwilowe pogorszenie jakości wody.