Reklama

Tylko wczoraj polsko-ukraińską granicę przekroczyło ponad 100 tysięcy osób

01/03/2022 08:33

Wczoraj tj. 28.02 do Polski wjechało z Ukrainy rekordowe ponad 100 tys. osób - przekazuje Straż Graniczna.

Dzisiaj do godz.07.00 granicę polsko-ukraińską przekroczyło już 24 tys. Od 24.02 funkcjonariusze Straży Granicznej odprawili w przejściach granicznych ponad 377,4 tys. osób uciekających z objętej wojną Ukrainy.

Wiceszef MSWiA przekazał dziś na antenie Polsat News, że jeśli chodzi o ruch pieszy, to na ten moment kolejki na wejściu są tylko w Medyce i Korczowej. Na innych przejściach granicznych kolejek w ruchu pieszym już nie ma.

Reklama

MSWiA przypomina, że wszystkie osoby uciekające z Ukrainy przed konfliktem zbrojnym, które nie mają zapewnionego miejsca pobytu (noclegu) w Polsce, mogą udać się do punktu recepcyjnego. Otrzymają tam informacje na temat pobytu w Polsce, posiłek, podstawową opiekę medyczną, miejsce na odpoczynek oraz zostanie im wskazane tymczasowe zakwaterowanie. Wszyscy mają dostęp do bezpłatnej opieki medycznej i polskiej służby zdrowia.

zdj. SG

Reklama

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo myLomza.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości