Wczoraj tj. 28.02 do Polski wjechało z Ukrainy rekordowe ponad 100 tys. osób - przekazuje Straż Graniczna.
Dzisiaj do godz.07.00 granicę polsko-ukraińską przekroczyło już 24 tys. Od 24.02 funkcjonariusze Straży Granicznej odprawili w przejściach granicznych ponad 377,4 tys. osób uciekających z objętej wojną Ukrainy.
Wiceszef MSWiA przekazał dziś na antenie Polsat News, że jeśli chodzi o ruch pieszy, to na ten moment kolejki na wejściu są tylko w Medyce i Korczowej. Na innych przejściach granicznych kolejek w ruchu pieszym już nie ma.
MSWiA przypomina, że wszystkie osoby uciekające z Ukrainy przed konfliktem zbrojnym, które nie mają zapewnionego miejsca pobytu (noclegu) w Polsce, mogą udać się do punktu recepcyjnego. Otrzymają tam informacje na temat pobytu w Polsce, posiłek, podstawową opiekę medyczną, miejsce na odpoczynek oraz zostanie im wskazane tymczasowe zakwaterowanie. Wszyscy mają dostęp do bezpłatnej opieki medycznej i polskiej służby zdrowia.
zdj. SG