W holu ratusza pojawiły się dwie okrągłe sofy, kanapa oraz pufy. Zastąpiły krzesła, które się tu wcześniej znajdowały. Te stoją teraz w poczekalni dworca, czyli w miejscu, gdzie pierwotnie umieszczono sofy.
Dworzec PKS i urząd miejski wymieniły się meblami. Z Centrum Przesiadkowo - Komunikacyjnego zabrane zostały sofy, kanapa i pufy. Teraz stoją w holu ratusza. Z kolei w poczekalni dworca ustawiono krzesła z urzędu.
- Związane to było z zapewnieniem większego komfortu zwiększonej w ostatnim okresie liczbie interesantów przybywających do urzędu miejskiego. Ponadto w magistracie łatwiej jest zadbać o czystość i higienę mebli obszytych materiałem, niż miało to miejsce na dworcu. Zostały tam przeniesione krzesła, które wcześniej ustawione były w holu urzędu miejskiego, łatwiejsze w bieżącym czyszczeniu i dezynfekowaniu - wyjaśnia Łukasz Czech z Urzędu Miejskiego w Łomży.
Reklama
Centrum Przesiadkowo-Komunikacyjne otwarte zostało we wrześniu 2020 r. Meble, które zostały wówczas kupione, nie były objęte dofinansowaniem w ramach projektu pn. „Zrównoważona mobilność miejska w Łomży” z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego na lata 2014-2020.