25-latek z Uzbekistanu oraz 20-latka z Ukrainy przewozili nielegalnych migrantów. Śledztwo w tej sprawie nadzoruje Prokuratura Rejonowa w Grajewie.
25-latek z Uzbekistanu usłyszał zarzuty zorganizowania nielegalnego przekroczenia granicy (odebrał i przewoził 5 obywateli Afganistanu bez dokumentów), kierowania samochodem pod wpływem marihuany, niezatrzymania auta mimo wezwania przez policję oraz posiadania 0,5 grama marihuany.
- Do popełnienia przestępstw doszło dnia 6 września 2022 roku. Podejrzany przyznał się do ich popełnienia, złożył wyjaśnienia. W śledztwie tym status osoby podejrzanej posiada również 20-letnia obywatelka Republiki Ukrainy, która pomogła w/w zorganizować nielegalne przekroczenie granicy pięciu obywatelom Afganistanu, w ten sposób, że przy użyciu telefonu komórkowego nawigowała go. Kobieta nie przyznała się do popełnienia zarzucanego jej czynu - informuje Prokuratura Okręgowa w Łomży.
Reklama
Sąd Rejonowy w Grajewie tymczasowo aresztował podejrzanych na 3 miesiące.
Fot. ilustracyjne, SG
Źródło: Prokuratura Okręgowa w Łomży