Możliwe, że w przyszłym roku zobaczymy w Łomży „magiczny” portal, dzięki któremu będziemy mogli nawiązać kontakt z osobami oddalonymi o wiele kilometrów. Do ustawienia takiego obiektu przymierzają się władze miasta.
Chodzi o ekran, który umożliwiałby codzienny kontakt np. z mieszkańcami innych miast. Brzmi tajemniczo, ale tego typu instalacja pojawiła się w tym roku w Lublinie i Wilnie. Mieszkańcy obu miast - dzięki portalowi - mogą do siebie pomachać i nawiązać kontakt.
Aby całość miała sens, to tego typu ekran musiałby pojawić się również w innym miejscu, dlatego pomysł wymaga zaangażowania zainteresowanych samorządów. Do kogo mieliby pomachać mieszkańcy Łomży? Plan jest taki, by byli to mieszkańcy miast partnerskich. Przyjaciele Łomży to m.in.: Czechowice-Dziedzice (Polska), Soleczniki (Litwa), Pavlikeni (Bułgaria), Borysław (Ukraina) czy Nowogród Wołyński (Ukraina). Możliwe, że "magiczne wrota" pojawią się w naszym mieście w przyszłym roku, ale ostateczna decyzja nie została jeszcze podjęta. Władze miasta chciałyby, aby portal został ustawiony na Starym Rynku.
Jak oceniacie pomysł?
fot. Go Vilnius, Official Tourism Development Agency of the City of Vilnius