Reklama

W Urzędzie Gminy Piątnica zamontowany został defibrylator AED

30/11/2022 08:10

Gmina Piątnica zakupiła automatyczny defibrylator AED. To bardzo pomocne urządzenie w przypadku nagłego zatrzymania krążenia.

Defibrylator AED został zamontowany na parterze klatki schodowej w budynku Urzędu Gminy Piątnica.

Tego typu urządzenie może pomóc uratować życie podczas nagłego zatrzymania krążenia. AED sam analizuje EKG poszkodowanego i wykrywa, czy defibrylacja jest konieczna. Jeżeli zajdzie taka potrzeba, przez umieszczone na ciele osoby poszkodowanej elektrody przechodzi impuls elektryczny, który jest w stanie przywrócić prawidłową, regularną pracę serca.

"Obsługa urządzenia nie wymaga specjalistycznego wykształcenia medycznego. Instrukcje podłączenia zestawu oraz komendy głosowe wydawane przez asystenta głosowego są na tyle czytelne i intuicyjne, że z podłączeniem poradzi sobie nawet osoba, która po raz pierwszy ma kontakt z urządzeniem" - informują urzędnicy.

Reklama

Do obsługi AED zostali przeszkoleni pracownicy Urzędu Gminy Piątnica.

zdj. UG Piątnica

Reklama

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo myLomza.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości