Reklama

Warta wesprze łomżyński szpital

16/04/2020 11:04

Grupa Warta poinformowała niedawno o przekazaniu 10 milionów złotych na pomoc w walce z pandemią COVID-19. Dziś firma podała listę 34 szpitali z całego kraju, którym udzieli wsparcia na łączną kwotę 5 milionów złotych. W województwie podlaskim spółka wesprze dwa szpitale: w Łomży i Białymstoku. Kolejnych 5 milionów złotych trafi do instytucji lokalnych w ramach akcji Zostań w domu i pomagaj.

Ze względu na rosnącą liczbę zachorowań wywołaną koronawirusem Grupa Warta podjęła decyzję o bezpośrednim wsparciu finansowym 34 szpitali, w tym dwóch z województwa podlaskiego. To Szpital Wojewódzki im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Łomży i Uniwersytecki Szpital Kliniczny w Białymstoku.

Przygotowane środki ubezpieczyciel przekaże placówkom ze wszystkich województw m.in. na zakup sprzętu medycznego oraz ochronnego dla personelu oraz pacjentów.

– Widzimy oddanie pracowników służby zdrowia dla walki z pandemią i podziwiamy ich codzienną pracę. Ważnymi dla nas wartościami są solidarność i pomoc w potrzebie, dlatego chcemy skierować nasze działania bezpośrednio tam, gdzie są one teraz niezbędne. Wierzymy, że ten gest przyniesie im chwilę oddechu i pozwoli z większym spokojem pomagać chorym –mówi Jarosław Parkot, Prezes Zarządu Warty.

Reklama

Spółka przekazuje w komunikacie, że większość pieniędzy trafiła już do wybranych szpitali. Pozostałe placówki powinny je otrzymać w ciągu najbliższych dni. Otrzymane fundusze zostaną przeznaczone na najważniejsze potrzeby danych placówek związane z walką z pandemią. W gronie 34 szpitali znalazły się m.in. wszystkie placówki jednoimienne oraz wybrane zakaźne w miastach wojewódzkich. Środki zostały rozdzielone proporcjonalnie do liczby chorych w poszczególnych województwach i liczby szpitali w danym regionie.

Kolejne 5 milionów Grupa Warta przekaże organizacjom i instytucjom lokalnym w ramach akcji „Zostań w domu i pomagaj”.

Reklama

- To agenci, znając dobrze potrzeby w swoim otoczeniu, wskażą lokalne instytucje, które wymagają wsparcia w walce z koronawirusem. Łącznie Grupa Warta przeznaczy na walkę z epidemią 10 mln zł, które pochodzą m.in. ze środków zaplanowanych wcześniej na kampanię reklamową z okazji 100-lecia firmy - podaje Warta. 

Źródło: mat. prasowe 

Reklama

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo myLomza.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości