- Rozważane jest wznowienie funkcjonowania jednego ze szpitali w zakresie działań statutowych szpitala sprzed epidemii - informuje wiceminister zdrowia w odpowiedzi na pismo posła Lecha Antoniego Kołakowskiego. Waldemar Kraska zaznacza, że sytuacja epidemiologiczna na Podlasiu jest dobra.
- Uprzejmie informuję, że Ministerstwo Zdrowia prowadzi bieżącą analizę sytuacji epidemiologicznej w związku z zagrożeniem SARS-CoV-2. Sytuacja w tym zakresie na Podlasiu, w porównaniu z innymi regionami kraju, jest obecnie dobra - pisze wiceminister zdrowia Waldemar Kraska. - Dlatego rozważane jest wznowienie funkcjonowania jednego ze szpitali jednoimiennych w zakresie działań statutowych szpitala sprzed epidemii. Decyzja w tym zakresie zapadnie wkrótce.
Przypomnijmy, że w Podlaskiem funkcjonują obecnie dwa jednoimienne "zakaźniaki", przeznaczone w całości do walki z koronawirusem: Szpital Wojewódzki w Łomży i Szpital MSWiA w Białymstoku.
Sukcesywnie przywracanie normalnej pracy w szpitalach jednoimiennych zapowiedział w ostatnim czasie również minister zdrowia Łukasz Szumowski. Proces miałby się rozpocząć od 1 czerwca, a władze mają zacząć od miejsc, gdzie jest najmniej zakażeń.
Wczoraj odbyło się też kolejne spotkanie poświęcone łomżyńskiemu szpitalowi. Podlaski Urząd Wojewódzki przekazał, że "o przyszłości szpitala jednoimiennego" wojewoda podlaski Bohdan Paszkowski rozmawiałz marszałkiem województwa Arturem Kosickim, przedstawicielami Podlaskiego Oddziału Narodowego Funduszu Zdrowia, Podlaskiego Urzędu Wojewódzkiego i Urzędu Marszałkowskiego.
