Dziś (26.10) odbędzie się kolejny protest przeciwko ostatniemu orzeczeniu Trybunału Konstytucyjnego, który stwierdził, że przepisy zezwalające na aborcję w przypadku ciężkich wad płodu są niekonstytucyjne. "Nie stoimy obojętnie wobec ograniczania Naszych praw! Chcemy odzyskać wybór, który miałyśmy do tej pory." - przekazują organizatorki.
Będzie to już kolejna tego typu akcja w naszym mieście. Spacer rozpocznie się o godz. 19:00 na placu Niepodległości, skąd uczestnicy przejdą na ul. Długą, gdzie zostaną zapalone znicze. Później manifestanci przejdą kolejnymi ulicami centrum, by o godz. 20:00 udać się na muszlę koncertową i "wzniecić ogień buntu" przy pomocy latarek z telefonów komórkowych.
"Nadzieja w Nas nie gaśnie, zapał nie maleje!" - czytamy.
Poprzednie akcje protestacyjne w Łomży: