Reklama

WOLiderki z łomżyńskiej "WETY" [FOTO]

18/12/2018 06:27

Izabela Bągard i Justyna Gomułka, uczennice ZSWiO nr 7 w Łomży, odebrały certyfikaty ukończenia projektu organizowanego przez Fundację Czwarty Wymiar pt. "Małe Ojczyzny, wielkie serca - lokalny wolontariat w działaniu". Podsumowaniem projektu była uroczysta gala WOLiderów 2018 w Białymstoku. 

Izabela Bągard i Justyna Gomułka, uczennice klasy II E Zespołu Szkół Weterynaryjnych i Ogólnokształcących w Łomży, zostały liderkami projektu koordynowanego przez Iwonę Grzesiuk z Fundacji Czwarty Wymiar z Białegostoku. Dziewczęta zostały zgłoszone do projektu przez wychowawczynię i opiekunkę SU, panią Monikę Kalinowską. a w Białymstoku towarzyszyła im Joanna Włostowska.

Jednym z założeń projektu był udział w warsztatach w Tykocinie, podczas których Młode Liderki dowiedziały się, co to znaczy być liderem, jak działa wolontariat oraz jak realizować oddolne inicjatywy.

Reklama

Efektem zdobytej wiedzy było zorganizowanie przez dziewczęta akcji charytatywnej pn. "WETA rozumie, WETA pomaga", podczas której zgromadzone zostały środki na hipoterapię dla osób niepełnosprawnych. Dumy z dokonań Justyny i Izabeli nie kryje Bogumiła Olbryś, dyrektor ZSWiO Nr 7 w Łomży, która zaznacza, ze zadaniem szkoły jest nie tylko wychowywanie i nauczanie, ale również rozbudzanie w uczniach pasji, dzięki którym młodzi ludzie stają się wrażliwi na drugiego człowieka.

Podczas uroczystej gali w Wojewódzkim Ośrodku Animacji Kultury w Białymstoku, Młode Liderki zaprezentowały i omówiły cele zorganizowanej w "WECIE" akcji, wskazując także efekty swoich działań. Uwieńczeniem gali było odebranie przez dziewczęta certyfikatu ukończenia projektu, sfinansowanego przez Fundusz Inicjatyw Obywatelskich oraz Narodowy Instytut Wolności.

Reklama

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo myLomza.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości