Reklama

WOPR i MOSiR wykorzystają "lotniczy" hangar

11/07/2019 15:32

Od dobrych kilku lat miasto dysponuje hangarem, który za kwotę 110 tys. złotych zakupiony został na mające powstać przy Grobli Jednaczewskiej lądowisko. Konstrukcja przez lata leży i czeka, ale prawdopodobnie w tym roku zostanie wykorzystana przez MOSiR oraz WOPR. Hangar stanie na parkingu przy ul. Zjazd.

Radni zdecydowali o zwiększeniu wydatków o kwotę 300 tys. zł na realizację zadania pn. "Budowa hangaru przy ul. Zjazd na potrzeby MOSiR". Chodzi o zakupiony przed laty hangar o wymiarach 24x12 metrów i wysokości ponad 5 metrów, pierwotnie mający służyć na lądowisku przy Grobli Jednaczewskiej. Przez lata pomysłów na jego wykorzystanie było mnóstwo, ale skorzystają z niego Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Łomży oraz Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe.

- Postawienie wnioskowanego hangaru jest konieczne z uwagi na brak miejsca do składowania oraz przeprowadzania bieżącej konserwacji sprzętu wodnego wykorzystywanego przez MOSiR oraz służby WOPR - czytamy w uzasadnieniu.

Reklama

Miasto dysponuje prawomocnym pozwoleniem na budowę obiektu, które ważne jest do 29.12.2019 roku. Składowana na bazie MPGKiM od 2011 roku stalowa konstrukcja - zdaniem przedstawicieli producenta - musi zostać zmontowana celem uniknięcia "postępujących skutków niekorzystnego oddziaływania warunków atmosferycznych na składowane elementy".

Środki w wysokości 300 tys. zł mają umożliwić wykonanie fundamentów, utwardzenie posadzki z kostki brukowej pod halą i wykonanie opaski wokół oraz doprowadzenie wody. Konstrukcja powinna stanąć na terenie obecnego parkingu pomiędzy boiskiem treningowym MOSiR a oczyszczalnią ścieków przy ul. Zjazd.

Reklama

zdj. archiwum

Reklama

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo myLomza.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości