Policjanci z łomżyńskiej drogówki sprawdzali wczoraj trzeźwość kierowców. Jeden z nich postanowił wsiąść za kierownicę będąc pod wpływem alkoholu. Mieszkaniec gminy Piątnica został zatrzymany w Łomży.
Policjanci prowadzili kontrole trzeźwości od rana aż do wieczora. Punkty kontrole zorganizowane były w Łomży na ulicy Meblowej, Wojska Polskiego, Nowogrodzkiej i Szosie do Mężenina oraz w Piątnicy Włościańskiej i Nowych Kupiskach. Łącznie funkcjonariusze skontrolowali trzeźwość ponad 760 kierowców. Jeden z nich zdecydował się wsiąść za kierownicę będąc pod wpływem.
- Po 6 na Wojska Polskiego do badania stanu trzeźwości został zatrzymany kierowca seata. Badanie alkomatem 36-latka wykazało ponad 0,6 promila alkoholu w jego organizmie. Policjanci zatrzymali mężczyźnie prawo jazdy. Teraz mieszkaniec gminy Piątnica odpowie za popełnione przestępstwo, za które zgodnie z kodeksem karnym grozi do 2 lat pozbawienia wolności - informuje KMP w Łomży.
Reklama
zdj. KMP w Łomży