Reklama

Zamówił telefon, a dostał... sól! Mieszkaniec Łomży został oszukany

26/10/2022 10:08

44-letni mieszkaniec Łomży postanowił zamówić synowi telefon. Kiedy kurier dostarczył przesyłkę, zapłacił mu 1000 zł i przekazał ją dziecku. 14-latek musiał się zdziwić. Zamiast telefonu w środku była... sól!

Z informacji łomżyńskiej policji wynika, że używany telefon był wstawiony na jednym z portali sprzedażowych. Sprzęt miał być w bardzo dobrym stanie i atrakcyjnej cenie.

- Ofertą zainteresował się 14-letni mieszkaniec naszego miasta. Poprosił rodziców o zakup przedmiotu, a ci zgodzili się. Zasugerowali również  zapłatę przy odbiorze przesyłki. Gdy do drzwi zapukał kurier, 44-letni ojciec wiedząc, że jest to paczka dla syna, zapłacił za nią 1000 złotych. Radość 14-latka nie trwała jednak długo, bo po rozpakowaniu okazało się, że zamiast telefonu w środku była… koperta z solą! - relacjonuje oficer prasowy KMP w Łomży.

Reklama

Łomżyńska policja apeluje o ostrożność podczas zakupów w internecie.

- Pamiętajmy, że niska cena, czasami poniżej tej rynkowej, już powinna być dla nas sygnałem, że może to być oszustwo. Zwracajmy więc uwagę na to, czy dane kontaktowe sprzedawcy są pełne, czy nie ma on negatywnych opinii, albo jak długo funkcjonuje jego konto. Warto dwa razy się zastanowić i przeanalizować zakup, aby nie paść i nie stać się ofiarą internetowego oszusta.

Reklama

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo myLomza.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości