Żandarmeria Wojskowa i Straż Graniczna wsparły policjantów z Komendy Miejskiej Policji w Łomży podczas wykonywania rutynowych czynności służbowych. Jak informuje Urszula Brulińska z KMP Łomża - Nie ma to żadnego związku z absencją funkcjonariuszy. Według stanu na dzień 8 listopada - nieobecnych z powodu zwolnień lekarskich było aż 44,79 proc. łomżyńskich policjantów.
Wczoraj łomżyńskich policjantów wsparły dwie 2-osobowe załogi Straży Granicznej oraz Żandarmerii Wojskowej. Realizacja wspólnych patroli wynika ze współpracy KMP w Łomży z innymi służbami mundurowymi. Patrole są cykliczne, ich częstotliwość wynika z przyjętego grafiku i możliwości kadrowych. Żandarmi i Pogranicznicy pełnili służbę z funkcjonariuszem Wydziału Ruchu Drogowego oraz z dzielnicowymi.
Jak informuje nas Urszula Brulińska z Zespołu Komunikacji Społecznej KMP w Łomży - realizacja patroli nie ma związku z dużą ilością zwolnień lekarskich wśród funkcjonariuszy. Według stanu na godz. 15.30 w dniu 8 listopada - nieobecnych z powodu zwolnień lekarskich było aż 44,79 proc. łomżyńskich policjantów.
Wczoraj wieczorem podpisane zostało porozumienie pomiędzy związkowcami z Policji oraz MSWiA. Masowe korzystanie ze zwolnień lekarskich przez funkcjonariuszy służb mundurowych nie jest jednak oficjalną częścią strajku.
Na wniosek Komendanta Wojewódzkiego Policji w Białymstoku przełożone zostało sobotnie spotkanie w którym Olimpia Zambrów miała podjąć zawodników Łomżyńskiego Klubu Sportowego.