Już od najbliższego czwartku rozpoczną się koncerty w ramach XXV Międzynarodowego Festiwalu Muzyczne Dni Drozdowo-Łomża 2018. W tym roku festiwal będzie odbywać się nieco inaczej niż w poprzednich edycjach. Jubileuszowy festiwal sięgnie nawet dalszych zakątków województwa podlaskiego.
- Rajgród, Augustów, Suwałki to nowe miasta, gdzie będą koncertować nasi artyści. Jednocześnie też promując ziemię łomżyńską, bo wielu z nich właśnie stąd pochodzi – o festiwalu mówi Jacek Piorunek przewodniczący sejmiku województwa podlaskiego, jeden ze współorganizatorów koncertu.
Na tegorocznym festiwalu nie może zabraknąć polskich piosenek artystycznych oraz muzyki fortepianowej Fryderyka Chopina. Przypomniane zostaną m.in. utwory z repertuarów Anny Jantar oraz Ireny Jarockiej.
- Przede wszystkim nacisk kładziemy na to, żeby uczcić setną rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę, oraz w tym roku obchodzimy 600 lat ustanowienia praw miejskich dla Łomży. Zatem te trzy jubileusze łączymy razem (trzecim jest 25-lecie festiwalu - przyp. red.) – mówi Jacek Szymański Dyrektor Artystyczny Festiwalu.
Pierwszy koncert w Łomży odbędzie się w piątek w katedrze, po uroczystej Mszy świętej odprawionej w intencji zmarłych osób związanych z festiwalem. Będzie to koncert organowy z cyklu „Od Bacha do współczesności” wykonywany przez Katarzynę Olszewską, Jacka Szymańskiego oraz Dariusza Wójcika.
Zapraszamy do obejrzenia zapisu z konferencji prasowej poświęconej XXV Międzynarodowemu Festiwalowi Muzyczne Dni Drozdowo-Łomża 2018, którą organizatorzy przygotowali w Muzeum Przyrody w Drozdowie.