Do 5 lat pozbawienia wolności grozi 27-latkowi, który wpadł w ręce łomżyńskiej drogówki. Podczas kontroli okazało się. że posiada on zakaz kierowania pojazdami za jazdę w stanie nietrzeźwości.
Kierowca został zatrzymany do kontroli w piątek w Nowogrodzie. Wpadł, bo przekroczył dopuszczalną prędkość o 18 kilometrów na godzinę.
- W trakcie sprawdzania w policyjnej bazie danych okazało się, że 27-latek posiada zakaz kierowania pojazdami za jazdę w stanie nietrzeźwości. Zakaz ten obowiązuje do 2025 roku. Policjanci odholowali jego auto na parking strzeżony, a on sam odpowie teraz przed sądem - informuje łomżyńska policja.
Za złamanie zakazu sądowego grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności. Dodatkowo 27-latek odpowie za popełnione wykroczenie.
zdj. KMP w Łomży