Do 5 lat pozbawienia wolności grozi 48-latkowi, który zignorował zakaz kierowania pojazdów i wsiadł za kierownicę. Wpadł wczoraj na Al. Legionów.
Wczoraj tuż po 10, na Alei Legionów policjanci z łomżyńskiej drogówki zatrzymali do kontroli kierowcę renault.
- W trakcie sprawdzania w policyjnej bazie danych okazało się, że siedzący za kierownicą 48-latek posiada zakaz kierowania pojazdami za prowadzenie pojazdu pomimo cofnięcia uprawnień. Zakaz ten obowiązuje do listopada tego roku. Policjanci renault przekazali jego pasażerowi, a kierowca odpowie teraz przed sądem - informuje policja.
Zgodnie z kodeksem karnym za złamanie zakazu sądowego grozi kara pozbawienia wolności do 5 lat.
zdj. KMP w Łomży