To kolejny potwierdzony przypadek wystąpienia zgonu z powodu COVID-19 w naszym województwie. Zmarła 86-letnia kobieta, która była hospitalizowana w Łomży.
Podlaski Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny informuje, że został potwierdzony siódmy przypadek wystąpienia zgonu z powodu zachorowania na wirusa COVID-19 w województwie podlaskim.
To kobieta w wieku 86 lat, mieszkanka powiatu Bielskiego, była hospitalizowana w szpitalu w Łomży. Miała choroby współistniejące. Apelujemy o uszanowanie prywatności rodziny - informuje Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Białymstoku.
Jednocześnie Biuro Wojewody Podlaskiego informuje o kolejnych 25 osobach z regionu, które wyzdrowiały z COVID-19. To: cztery kobiety w sile wieku, cztery młode kobiety, starszy mężczyzna, dziecko, młody mężczyzna, starsza kobieta i mężczyzna w sile wieku z powiatu bielskiego, starszy mężczyzna, młoda kobieta i dwie kobiety w sile wieku z Białegostoku, kobieta i mężczyzna w sile wieku, młoda kobieta, dwóch młodych mężczyzn i dziecko z powiatu białostockiego, starsza kobieta i mężczyzna w sile wieku z powiatu wysokomazowieckiego.
W sumie w województwie podlaskim potwierdzono 381 przypadków zakażenia koronawirusem. Wyzdrowiało do tej pory 268 osób. Liczba zakażonych koronawirusem w Polsce: 15 047/755 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe).
Przypomnijmy, że w porannym komunikacie Biuro Wojewody Podlaskiego poinformowało o przypadku zakażenia koronawirusem w powiecie łomżyńskim. To mężczyzna w sile wieku, który przebywa w izolacji domowej.