Reklama

Zmodernizowany oddział chirurgiczny w kolneńskim szpitalu [FOTO]

30/05/2019 07:30

Dyrekcja Szpitala Ogólnego w Kolnie wraz z szeregiem gości uroczyście otworzyła wczoraj (29.05) wyremontowany oddział i salę pooperacyjną chirurgii ogólnej. Dotacja z RPO pozwoliła na przeprowadzenie remontu korytarzy, sal zabiegowych, pooperacyjnych i pokoi socjalnych oraz przebudowanie i doposażenie w odrębne łazienki pokoi pacjentów.

- W imieniu Zarządu Województwa Podlaskiego serdecznie dziękujemy wszystkim zaangażowanym w proces realizacji tego przedsięwzięcia. Cieszymy się, że szpital w Kolnie skutecznie uczestniczy w zapewnieniu bezpieczeństwa zdrowotnego mieszkańcom naszego regionu. Jest to bowiem jeden z priorytetów w działaniu władz samorządowych województwa podlaskiego – czytał list Marszałka Województwa Podlaskiego Artura Kosickiego, członek zarządu województwa Marek Malinowski.

Gratulacje i podziękowania składali także parlamentarzyści: - Dziękuję nie tylko w imieniu pacjentów, ale także personelu, bo dzięki tej inwestycji poprawią się warunki pracy choćby pielęgniarek, które od lat są mi bardzo bliskie – podkreślała poseł Krynicka, przypominając o trudach zawodu pielęgniarki, w którym sama przepracowała 24 lata. Dyrekcja odebrała również gratulacje od posła Lecha Kołakowskiego a także przesłane listownie pozdrowienia od ministra Jarosława Zielińskiego.

Reklama

Podziękowania za trud w przygotowaniu i realizacji inwestycji na ręce dyrektor szpitala Krystyny Dobrołowicz składał starosta powiatu kolneńskiego, współgospodarz placówki: Tadeusz Klama.

- Ten dzień jest dla nas bardzo ważnym wydarzeniem, ważnym dla całej społeczności powiatu, wszystkich jego gmin – podkreślał starosta. - Nie było łatwo, bo takie inwestycje są dla nas dużym wyzwaniem. Tym bardziej dziękuję dyrekcji i personelowi, że podczas remontu, przez dwa lata szpital nadal przyjmował pacjentów.  A nam determinacji nie zabraknie i czas na kolejne inwestycje: remont oddziału wewnętrznego i tomograf.

Reklama

O kolejnych inwestycjach w placówce mówił także burmistrz Kolna Andrzej Duda: - Kiedy rozpoczynałem swoją pierwsza kadencję, postawiliśmy na  remontu oddziału położniczego, potem przyszedł czas na kardiologię, a teraz myślimy o geriatrii – te plany jakoś ściśle wiążą się nam z upływem lat – żartował burmistrz. Za to wzruszenia nie kryła dyrektor szpitala Krystyna Dobrołowicz, która po otrzymaniu kwiatów od personelu zwierzyła się zaproszonym gościom: - W ostatnią niedzielę minęło 15 lat odkąd jestem w tym szpitalu dyrektorem. Były różne momenty, sukcesy i porażki, bo nikt nie jest ideałem. Zapewniam jednak, że to miejsce, ten szpital jest całym moim życiem, i jako dyrektora i mieszkanki tych okolic – mówiła wzruszona.

To nie koniec zmian w szpitalu w Kolnie. Jeszcze w tym roku ma tam zostać tam otwarty Oddział Intensywnej Opieki Medycznej. Trwają ostatnie procedury.

Reklama

- Mam nadzieję, że stanie się to jeszcze w tym roku, w ciągu kilku najbliższych miesięcy – mówił dr Leszek Poppe, zastępca dyrektora ds. lecznictwa w Szpitalu Ogólnym w Kolnie. – Do tej pory takiego oddziału u nas nie było, wszyscy pacjenci, którzy potrzebowali opieki na OIOM-ie byli przekazywani do placówek ościennych, co oznaczało szukanie dla nich miejsca, a to z kolei wydłużało czas oczekiwania. Teraz będą mieli łatwiejszy dostęp do takiej opieki, co znacznie wpłynie na ich bezpieczeństwo.

Łączny koszt remontu to prawie 4 mln zł, z czego ok. ponad 2 300 tys. zł to dotacja z RPO.

Reklama

Wrota Podlasia/Mylomza

Reklama

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo myLomza.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości