Policjanci z Wizny i Piątnicy zatrzymali pijanego kierowcę, który prowadził auto mając ponad 1,6 promila alkoholu. Okazało się, że mężczyzna ma zakaz kierowania pojazdami za to samo przestępstwo. Teraz grozi mu więzienie.
Policjanci zwrócili uwagę na subaru, ponieważ za jego kierownicą siedział mężczyzna znany im z wcześniejszych interwencji.
- Mundurowi wiedząc, że 44-latek może mieć zakaz kierowania pojazdami zatrzymali samochód do kontroli. W trakcie rozmowy z kierowcą wyczuli od niego alkohol. Badanie alkomatem wykazało, że miał on ponad 1,6 promila alkoholu w organizmie - informuje oficer prasowy KMP w Łomży.
Podejrzenia policjantów potwierdziły się po sprawdzeniu danych mężczyzny.
- Mężczyzna ma zakaz kierowania pojazdami za jazdę pod wpływem alkoholu do 2024 roku. Subaru zostało odholowane na parking, a on sam trafił do policyjnego aresztu.
Reklama
Policja przypomina, że za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi do 2 lat, a za złamanie zakazu sądowego do 5 lat pozbawienia wolności.
zdj. KMP w Łomży