Trzy miesiące spędzić ma w areszcie kobieta, która w Łomży ugodziła swojego męża nożem. Przedstawiono jej zarzut usiłowania zabójstwa.
Chodzi o dramatyczne zdarzenie, do którego doszło pod koniec sierpnia bieżącego roku. Ugodzony nożem mężczyzna zmarł w szpitalu. Informowaliśmy o tym jako jedyni: Tragedia w Łomży. Żona odpowie za śmierć swojego męża
Nadzorująca śledztwo Prokuratura Rejonowa w Łomży ujawniła dziś (12.10) więcej szczegółów:
"Katarzynie B. przedstawiono zarzut tego, że w dniu 28 sierpnia 2023 r. w Łomży, woj. podlaskiego usiłowała dokonać zabójstwa Wojciecha B. w zamiarze bezpośrednim, poprzez ugodzenie pokrzywdzonego nożem kuchennym, w wyniku czego doznał on obrażeń w postaci otwartej rany ściany brzucha z widocznym na tej wysokości uszkodzeniem mięśnia prostego brzucha lewego o szerokości 9 mm oraz krwiaka w jamie brzusznej wielkości około 65x40 mm pod przednią ścianą jamy brzusznej, stycznie do lewego płata wątroby, z niewykluczonym uszkodzeniem torebki wątroby, które spowodowały chorobę realnie zagrażającą życiu, przy czym dokonanie nie nastąpiło z uwagi na niezwłocznie udzieloną pomoc medyczną, tj. o czyn z art. 13 § 1 k.k. w zw. z art. 148 § 1 k.k. w zb. z art. 156 § 1 pkt. 2 k.k. w zw. z art. 11 § 2 k.k." - informuje prokuratura.
Reklama
W dalszej części komunikatu czytamy, że Prokurator Rejonowy w Łomży wystąpił z wnioskiem o tymczasowe aresztowanie kobiety. Nie zgodził się na to sąd pierwszej instancji.
Sąd Okręgowy w Łomży podzielił jednak stanowisko prokuratora i zastosował wobec podejrzanej trzymiesięczny areszt.