11/07/2025 | Autor: Portal mylomza.pl | źródło: mylomza.pl
W Jedwabnem odbyła się wzruszająca uroczystość upamiętniająca ofiary niemieckiego totalitaryzmu. Marsz pamięci, wspomnienia krewnych oraz odsłonięcie pomnika dla zamordowanych Polaków były niezwykle wzruszającymi momentami. Dzięki Stowarzyszeniu Wizna 1939 udało się odnaleźć i ekshumować szczątki 15 ofiar mordu w lesie przestrzelskim, które zostały pochowane z honorami wojskowymi. To ważne wydarzenie, które skłania do refleksji nad tragicznym losem niewinnych ludzi, których pamięć zawsze będzie żywa.