Był ponad 30 stopniowy upał, wielki wóz strażacki i kąpiel wodna, były też pyszne kiełbaski, słodycze i cała masa animacji, a to wszystko podczas wczorajszego pikniku integracyjnego Finalistek Miss Ziemi Łomżyńskiej 2021 oraz dzieci z Przedszkola Niepublicznego Nutka w Łomży.
Podobno przed najważniejszymi skrzyżowaniami w życiu nie ma drogowskazów, a jednak może być zupełnie inaczej. Kiedy 1,5 roku temu cały świat stanął w miejscu i z dnia na dzień zaczął zmagać się z pandemią COVID-19, która sparaliżowała codzienność setki tysięcy ludzi, u nas także rozpoczęła się walka o przetrwanie projektu jakim jest konkurs Miss Ziemi Łomżyńskiej. Nie było łatwo, wręcz przeciwnie, było bardzo trudno. Przygotowania do wielkiego wydarzenia wyłącznie za pomocą platformy online musiały stać się trochę smutną codziennością. I wtedy nagle pojawili się ONI - nasi mali przyjaciele z Przedszkola
Niepublicznego Nutka w Łomży. Wystarczyło jedno spotkanie z pełnymi pozytywnej energii, spontaniczności, szczerości maluchami oraz kadry pedagogicznej, by zrodził się pomysł naszego autorskiego projektu "Autystyczni-autentyczni", który pokochaliśmy absolutnie wszyscy i który funkcjonuje do dziś, każdego dnia rodząc nowe pomysły i nowe nadzieje.
To właśnie w ramach projektu "Autystyczni-autentyczni", dzięki uprzejmości oraz gościnności rady sołectwa Piątnicy Włościańskiej mogliśmy zorganizować wczoraj piknik integracyjni podczas któregoprzygotowywaliśmy się do ważnego wydarzenia. Za niespełna tydzień, podczas Gali finałowej Miss Ziemi Łomżyńskiej w pięknych wnętrzach Hali Kultury w Łomży, nasza niespodzianka ujrzy światło dzienne. Dziś nie chcemy jeszcze zdradzać szczegółów, ale obiecać możemy coś naprawdę wzruszającego i zapierającego dech w piersiach, a to dlatego, że w tym roku pokażemy coś nowego, coś, co jest ponad wszystkim, i ponad nami, bowszyscy jesteśmy - TACY SAMI.
Sobotni piknik był także okazją do kolejnej wspólnej świetnej zabawy oraz animacji przygotowanych przez nasze Finalistki. Atrakcją dnia była niespodzianka od druhów Ochotniczej Straży Pożarnej w Piątnicy, którzy przyjechali do nas na sygnale i urządzili dzieciom prawdziwie strażacką zbawienną przy takiej pogodzie - kąpiel wodną. Chętne dzieciaki mogły także zwiedzić wóz strażacki oraz zrobić sobie w nim zdjęcia, za co ogromnie dziękujemy młodym i bardzo zaangażowanym druhom z OSP Piątnica.
Szczególne podziękowania kieruję także w stronę Partnerów konkursu, Państwa Ani oraz Roberta Rytel, którzy zadbali o piknik od strony gastronomicznej dostarczając nam całe mnóstwo przepysznych smakołyków. Nie ma przecież idealnego pikniku bez kiełbasek! Firma, zadbała także o koszulki oraz czapeczki dla wszystkich Finalistek, a także mięciutkie kocyki i poduszeczki, aby nasi mali goście mieli, gdzie odpoczywać.
tekst nadesłany
autor zdjęć: Marcin Kossakowski