Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Łomży podsumowała proces testowania nauczycieli i pracowników szkół na obecność koronawirusa SARS-CoV-2. Badania były prowadzone przed powrotem uczniów klas I-III do zajęć stacjonarnych.
Akcja wykonywania dobrowolnych i bezpłatnych badań za pomocą testu PCR trwała od 11 do 15 stycznia bieżącego roku. W naszym regionie wykonywano je w mobilnym punkcie poboru przy Szpitalu Wojewódzkim w Łomży. Na badania mogli się zgłosić nauczyciele oraz pracownicy szkoły, tj.: obsługa administracyjna, kierownictwo szkoły, personel sekretariatu, personel pomocniczy, personel odpowiedzialny za funkcjonowanie techniczne szkoły czy personel sprzątający
"W powiecie łomżyńskim wymazy pobrano od 355 osób, z czego wyniki negatywne otrzymało 340 z nich. Pozytywny test na obecność koronawirusa miało 15 osób, co stanowi ok 4 proc. wszystkich wyników badań. Osoby, które otrzymały pozytywny wynik testu w kierunku SARS-Cov-2 zostały skierowane na obowiązkową izolację domową" - informuje PSSE w Łomży.
Reklama
Dodajmy, że zgodnie z rozporządzeniem Rady Ministrów, nauczyciele oświatowi i akademiccy, a także inne osoby prowadzące zajęcia ze studentami i doktorantami na uczelniach mogą zostać zaszczepieni w ramach etapu I.