Aż 1587 przypadków koronawirusa odnotowano minionej doby w Polsce. To nowy rekord od początu pandemii. W województwie podlaskim odnotowano aż 54 nowe przypadki. Wśród chorych są mieszkańcy Łomży i powiatu łomzyńskiego
Wojewoda Podlaski i Podlaski Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny informują o pięćdziesięciu czterech kolejnych przypadkach zakażenia koronawirusem w regionie, potwierdzonych pozytywnymi wynikami testów laboratoryjnych. To:
W sumie w województwie podlaskim odnotowano łącznie 1740 potwierdzonych przypadków zakażenia SARS-CoV-2.Wyzdrowiało kolejnych 9 osób (w sumie 1253): kobieta i mężczyzna z powiatu wysokomazowieckiego, mężczyzna i kobieta z powiatu łomżyńskiego, cztery kobiety z powiatu augustowskiego oraz kobieta z powiatu grajewskiego.
Koronawirus w Polsce
"Mamy 1587 nowych i potwierdzonych przypadków zakażenia #koronawirus" - poinformowało Ministerstwo Zdrowia. To nowy rekord. Najwięcej przypadków odnotowano w województwac: mazowieckim (295), małopolskim (241), kujawsko-pomorskim (162). Zmarły23 osoby. Liczba zakażonych koronawirusem: 84 396/2 392 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe).