Młody mieszkaniec Łomży padł ofiarą internetowego oszusta. 18-latek chciał sprzedać bluzę, a stracił ponad 2 tysiące złotych.
Mieszkaniec miasta powiadomił o wszystkim policję.
- 18-latek na jednym z portali ogłoszeniowych wystawił na sprzedaż bluzę. Chwilę później poprzez ten sam portal skontaktował się z nim zainteresowany klient. Następnie otrzymał link, po kliknięciu którego miały wpłynąć pieniądze na konto. 18-latek wszedł w przesłany link i wybrał swój bank. Strona, do której został przekierowany, była łudząco podobna do prawdziwej strony jego banku. Tam wpisał swój login oraz hasło. Kiedy po około godzinie mężczyzna sprawdził swoje konto okazało się, że z jego rachunku zniknęło ponad 2 tysiące złotych, a kontakt z rzekomym kupującym się urwał - relacjonuje łomżyńska policja.
Reklama
Policjanci apelują o rozsądek i czujność podczas podejmowania decyzji finansowych.
- Nigdy nie wchodźmy w otrzymywane linki, które przekierowują nas na fałszywe strony banku. Zweryfikujmy autentyczność strony, na której wpisujemy login i hasło do bankowości elektronicznej. Nie dajmy się zwieźć, gdyż są one łudząco podobne do tych, z których korzystamy na co dzień.