Reklama

18 nowych zakażeń w Łomży i powiecie

21/10/2020 11:51

18 nowych przypadków koronawirusa odnotował w ciągu minionej doby łomżyński sanepid. W Polsce padł kolejny rekord. Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 10 040 nowych i potwierdzonych przypadkach

W ciągu minionej doby łomżyński sanepid odnotował łącznie 18 nowych przypadków zakażenia koronawirusem (16 osób z Łomży i 2 z powiatu łomżyńskiego). To 11 kobiet i 7 mężczyzn.  3 osoby są hospitalizowane.

Obecnie w kwarantannie przebywają 452 osoby (171 - powiat, 281 - Łomża). Wyzdrowiały kolejne 2 osoby.

Koronawirus w Polsce

W Polsce odnotowano 10040 nowych i potwierdzonych przypadków koronawirusa. Najwięcej w województwach: małopolskim (1 315), mazowieckim (1 162), śląskim (1 008).

Z powodu COVID-19 zmarło 13 osób, natomiast z powodu współistnienia COVID-19 z innymi schorzeniami zmarło 117 osób. Liczba zakażonych koronawirusem: 202 579/3 851 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe).

Reklama

Z danych wojewódzkich wynika, że w Podlaskiem odnotowano  268 zakażeń. To:

  • 93 osoby z Białegostoku - 90 w izolacji domowej, 3 hospitalizowane
  • 46 osób z powiatu białostockiego - 43 w izolacji domowej, 3 hospitalizowane
  • 28 osób z powiatu sokólskiego w izolacji domowej
  • 21 osób z Suwałk - 18 w izolacji domowej, 3 hospitalizowane
  • 18 osób z powiatu wysokomazowieckiego - 17 w izolacji domowej, 1 hospitalizowana
  • 13 osób z powiatu zambrowskiego - 12 w izolacji domowej, 1 hospitalizowana
  • 10 osób z powiatu suwalskiego - 6 w izolacji domowej, 4 hospitalizowane
  • 10 osób z powiatu augustowskiego - 9 w izolacji domowej, 1 hospitalizowana
  • 9 osób z powiatu hajnowskiego - 6 w izolacji domowej, 3 hospitalizowane
  • 7 osób z powiatu sejneńskiego - 6 w izolacji domowej, 1 hospitalizowana
  • 4 osoby z powiatu monieckiego w izolacji domowej
  • 4 osoby z powiatu kolneńskiego - 3 w izolacji domowej, 1 hospitalizowana
  • 2 osoby z powiatu bielskiego w izolacji domowej
  • 2 osoby z Łomży w izolacji domowej
  • 1 osoba z powiatu siemiatyckiego w izolacji domowej

W sumie w województwie podlaskim odnotowano łącznie 5005 potwierdzonych  przypadków zakażenia SARS-CoV-2. Wyzdrowiało kolejnych 65 osób (w sumie 1850): 38 z powiatu zambrowskiego, 20 osób z powiatu bielskiego, 4 z powiatu łomżyńskiego, 2 osoby z Łomży, 1 osoba z powiatu sokólskiego.  Podlaski Urząd Wojewódzki i Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna podają dane z opóźnieniem.

Reklama

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo myLomza.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama