18 nowych przypadków koronawirusa odnotował w ciągu minionej doby łomżyński sanepid. W Polsce padł kolejny rekord. Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 10 040 nowych i potwierdzonych przypadkach
W ciągu minionej doby łomżyński sanepid odnotował łącznie 18 nowych przypadków zakażenia koronawirusem (16 osób z Łomży i 2 z powiatu łomżyńskiego). To 11 kobiet i 7 mężczyzn. 3 osoby są hospitalizowane.
Obecnie w kwarantannie przebywają 452 osoby (171 - powiat, 281 - Łomża). Wyzdrowiały kolejne 2 osoby.
Koronawirus w Polsce
W Polsce odnotowano 10040 nowych i potwierdzonych przypadków koronawirusa. Najwięcej w województwach: małopolskim (1 315), mazowieckim (1 162), śląskim (1 008).
Z powodu COVID-19 zmarło 13 osób, natomiast z powodu współistnienia COVID-19 z innymi schorzeniami zmarło 117 osób. Liczba zakażonych koronawirusem: 202 579/3 851 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe).
Z danych wojewódzkich wynika, że w Podlaskiem odnotowano 268 zakażeń. To:
W sumie w województwie podlaskim odnotowano łącznie 5005 potwierdzonych przypadków zakażenia SARS-CoV-2. Wyzdrowiało kolejnych 65 osób (w sumie 1850): 38 z powiatu zambrowskiego, 20 osób z powiatu bielskiego, 4 z powiatu łomżyńskiego, 2 osoby z Łomży, 1 osoba z powiatu sokólskiego. Podlaski Urząd Wojewódzki i Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna podają dane z opóźnieniem.