Reklama

20 mln zł w ramach "Dobrego startu" w województwie podlaskim

18/08/2021 08:57

​​​​​​​725 mln zł trafiło już na konta uprawnionych w całym kraju w ramach programu "Dobry start".Wypłacone dotychczas świadczenia obejmują ponad 3 mln dzieci. W województwie podlaskim  300 zł na wyprawkę wypłacono rodzicom i opiekunom 89tys. uczniów, a kwota przekazana na konta to 20 mln zł.

Od 1 lipca tego roku można składać wnioski o 300 plus z programu "Dobry start". W roku szkolnym 2021/2022 wniosek o to świadczenie można złożyć wyłącznie drogą elektroniczną – za pomocą portalu Platformy Usług Elektronicznych (PUE) ZUS, bankowości elektronicznej lub portalu Emp@tia. Pieniądze z programu są wypłacane wyłącznie na rachunek bankowy.

- W Podlaskie mrodzice i opiekunowie złożyli ponad 60 tys. wniosków, które dotyczą 89 tys. uczniów. ZUS już wypłacił świadczenie  należne 66 tys. dzieci na kotwę 20 mln zł.- informuje Katarzyna Krupicka, regionalny rzecznik prasowy ZUS województwa podlaskiego.

Reklama

Program "Dobry start" to 300 zł jednorazowego wsparcia dla wszystkich uczniów rozpoczynających rok szkolny. Rodziny otrzymają świadczenie bez względu na dochód. W ramach programu ZUS wypłaca świadczenie w wysokości 300 zł – raz w roku – na dziecko uczące się w szkole, aż do ukończenia przez nie 20 lat lub 24 lat w przypadku dzieci z niepełnosprawnościami.

Każda osoba, która złoży wniosek o świadczenie z programu, także przez bankowość elektroniczną lub portal Emp@tia, znajdzie wszystkie informacje na temat tego wniosku i jego obsługi na portalu PUE ZUS (status obsługi wniosku, szczegółowe informacje o świadczeniu). Na portalu PUE ZUS znajdzie się też cała korespondencja z ZUS w sprawie wniosku o świadczenie (wezwanie do uzupełnienia wniosku lub załączników, informacja o przyznaniu świadczenia czy decyzja odmawiająca przyznania świadczenia).

Reklama

- Rodzice, którzy będą chcieli złożyć wniosek o świadczenie 300 plus w placówce ZUS lub innym urzędzie lub instytucji, w której pełnią dyżury nasi pracownicy, powinni pamiętać,  aby zabrać  ze sobą dowód osobisty, numer rachunku bankowego, adres mailowy, a także orzeczenie o niepełnosprawności, jeśli dziecko kontynuuje naukę po ukończeniu 20-tego roku życia. Niezbędny jest również  numeru PESEL ucznia oraz  nazwa i adres szkoły do której dziecko uczęszcza.- wyjaśnia rzeczniczka.

Źródło: mat. prasowe ZUS

Reklama

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo myLomza.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości