Jeszcze w tym tygodniu Jędrzej Lutostański wyrusza do Ameryki Południowej. 22-latek z Łomży wyląduje w Chile, a cała wyprawa ma zakończyć się w Meksyku. Co ważne, młody podróżnik planuje zwiedzić kontynent autostopem.
22-letni Jędrzej Lutostański to absolwent II Liceum Ogólnokształcącego i Akademii Leona Koźmińskiego. Do tej pory odwiedził 32 kraje świata, a teraz rusza w kolejną podroż.
- Doszedłem do wniosku, że jest to idealny moment, żeby ruszyć w podróż dookoła świata – mówi. – Najpierw zaczynam od Ameryki Południowej. Docelowo chciałem ruszyć w stronę Azji, ale na chwilę obecną jest prawie cała zablokowana w związku z koronawirusem, więc ruszam w stronę Ameryki Południowej. Tam zaczyna teraz sezon letni, temperatura jest w okolicy 20-25 stopni, więc jest trochę lżej.
Reklama
Pierwszym przystankiem będą Chile. Jędrzej planuje odwiedzić m.in. Patagonię, gdzie chciałby pomachać do pingwinów, a następnie kierować się na północ kontynentu. – Marzy mi się też Peru, Machu Picchu – wylicza 22-latek, który planuje dostać się autostopem do Ameryki Środkowej i zakończyć podróż w Meksyku.
Wyprawa ma trwać od 6 do 9 miesięcy. 22-latek ma również nadzieję, że za kilka miesięcy otworzą się kraje azjatyckie, które mogłyby być kolejnym przystankiem w podróży. Póki co wyprawę do Azji uniemożliwia pandemia koronawirusa.
Pandemiczną podróż dookoła świata można wesprzeć za pośrednictwem zbiórki. Relacje mają pojawiać się na facebookowym fp Jestem Jędrek.
Więcej w materiale VIDEO