Aż 58 nowych zakażeń odnotowała w ciągu minionej doby Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Łomży.
W grupie 58 zakażonych osób jest 43 mieszkańców Łomży i 15 powiatu łomżyńskiego. 9 osób jest hospitalizowanych, pozostali przebwają w izolacji domowej.
Na terenie działania PSSE w Łomży w kwarantannie przebywa obecnie 679 osób (431 - Łomża, 248 - powiat).
Koronawirus w Polsce
Mamy 13 632 nowych i potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem - informuje resort zdrowia. Najwięcej odnotowano w województwach: mazowieckim (2075), małopolskim (1554), śląskim (1305). Z powodu COVID-19 zmarło 16 osób, natomiast z powodu współistnienia COVID-19 z innymi schorzeniami zmarło 137 osób.
Liczba zakażonych koronawirusem: 228 318/4 172 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe).
Zgony w Podlaskiem
Podlaski Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny informuje o kolejnych zgonach w województwie:
Koronawirus w Podlaskiem
Wojewoda Podlaski i Podlaski Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny informują o dwustu dwudziestu sześciu kolejnych przypadkach zakażenia koronawirusem w regionie, potwierdzonych pozytywnymi wynikami testów laboratoryjnych. To:
W sumie w województwie podlaskim odnotowano łącznie 5455 potwierdzonych przypadków zakażenia SARS-CoV-2. Wyzdrowiało kolejnych 47 osób (w sumie 1930): 38 osób z powiatu hajnowskiego, 9 osób z powiatu wysokomazowieckiego.