Reklama

58 nowych przypadków zakażenia koronawirusem w Łomży i powiecie

23/10/2020 12:01

Aż 58 nowych zakażeń odnotowała w ciągu minionej doby Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Łomży.

W grupie 58 zakażonych osób jest 43 mieszkańców Łomży i 15 powiatu łomżyńskiego. 9 osób jest hospitalizowanych, pozostali przebwają w izolacji domowej.

Na terenie działania PSSE w Łomży w kwarantannie przebywa obecnie 679 osób (431 - Łomża, 248 - powiat). 

Koronawirus w Polsce

Mamy 13 632 nowych i potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem - informuje resort zdrowia. Najwięcej odnotowano w województwach: mazowieckim (2075), małopolskim (1554), śląskim (1305). Z powodu COVID-19 zmarło 16 osób, natomiast z powodu współistnienia COVID-19 z innymi schorzeniami zmarło 137 osób.

Reklama

Liczba zakażonych koronawirusem: 228 318/4 172 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe).

Zgony w Podlaskiem 

Podlaski Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny informuje o kolejnych zgonach w województwie:

  • To kobieta w wieku 47 lat, mieszkanka Białegostoku. Miała choroby współistniejące.
  • To mężczyzna w wieku 70 lat, mieszkaniec Białegostoku. Miał choroby współistniejące.
  • To mężczyzna w wieku 74 lat, mieszkaniec Grajewa, był hospitalizowany w Szpitalu w Grajewie. Miał choroby współistniejące.
  • To kobieta w wieku 67 lat, mieszkanka powiatu hajnowskiego, była hospitalizowana w Szpitalu w Hajnówce. Miała choroby współistniejące.

Koronawirus w Podlaskiem

Wojewoda Podlaski i Podlaski Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny informują o dwustu dwudziestu sześciu kolejnych przypadkach zakażenia koronawirusem w regionie, potwierdzonych pozytywnymi wynikami testów laboratoryjnych. To:

  • 63 osoby z Białegostoku - 59 w izolacji domowej, 3 hospitalizowane, 1 w izolacji w DPS,
  • 30 osób z pow. białostockiego - 23 w izolacji domowej, 1 hospitalizowana, 6 w izolacji w DPS,
  • 26 osób z pow. bielskiego - 23 w izolacji domowej, 3 hospitalizowane,
  • 24 osoby z pow. zambrowskiego - 23 w izolacji domowej, 1  hospitalizowana,
  • 21 osób z powiatu hajnowskiego - 20 w izolacji domowej, 1 hospitalizowana,
  • 15 osób z Łomży - 14 w izolacji domowej, 1 hospitalizowana,
  • 9 osób z Suwałk - 7 w izolacji domowej, 2 hospitalizowane,
  • 5 osób z pow. grajewskiego - 2 w izolacji domowej, 3 hospitalizowane,
  • 5 osób z pow. siemiatyckiego w izolacji domowej,
  • 5 osób z pow. monieckiego w izolacji domowej,
  • 5 osób z pow. sejneńskiego - 4 w izolacji domowej, 1 hospitalizowana,
  • 5 osób z pow. wysokomazowieckiego - 3 w izolacji domowej, 2 hospitalizowane,
  • 4 osoby z pow. sokólskiego w izolacji domowej,
  • 4 osoby z pow. augustowskiego - 1 w izolacji domowej, 3 hospitalizowane,
  • 2 osoby z pow. łomżyńskiego - 1 w izolacji domowej, 1 hospitalizowana,
  • 2 osoby z pow. kolneńskiego w izolacji domowej,
  • 1 osoba z pow. suwalskiego hospitalizowana.

W sumie w województwie podlaskim odnotowano łącznie 5455 potwierdzonych  przypadków zakażenia SARS-CoV-2. Wyzdrowiało kolejnych 47 osób (w sumie 1930): 38 osób z powiatu hajnowskiego, 9 osób z powiatu wysokomazowieckiego.

Reklama

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo myLomza.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama