Reklama

65-latka miała odebrać skrzynię z pieniędzmi. Straciła ponad 6 tys. euro

10/10/2022 10:30

Po raz kolejny oszuści skutecznie wykorzystali podszywanie się pod amerykańskiego żołnierza. Mieszkanka Łomży miała odebrać, przesłaną przez wojskowego, skrzynię z pieniędzmi od terrorystów. Ostatecznie straciła w sumie 6300 euro.

65-latka z Łomży padła ofiarą oszusta podającego się za "amerykańskiego żołnierza". Mężczyzna odezwał się do łomżanki dwa miesiące temu przez jeden z internetowych komunikatorów. Wyjaśnił, że jest na tajnej misji. 

-  Od tego czasu regularnie ze sobą korespondowali, a kilka dni później po raz pierwszy poprosił ją o pomoc. Chciał na jej adres przesłać znalezioną skrzynię z pieniędzmi od terrorystów. 65-latka zgodziła się ją odebrać, jednak po paru dniach pojawiły się problemy z przesyłką. Miała ona rzekomo zostać zatrzymana przez urzędnika we Włoszech i aby ją odzyskać, potrzebna była opłata 800 euro za tak zwaną bezpieczną naklejkę. Kobieta chcąc pomóc, przelała tą kwotę na wskazane konto. Po kilku dniach okazało się, że należy opłacić podatek w wysokości 8 tys. euro. I tym razem kobieta nie pozostała obojętna na jego prośbę. Zaciągnęła kredyt w banku i przelała 5500 euro. O resztę brakujących pieniędzy poprosiła znajomych i rodzinę. Kiedy opowiedziała im historię to właśnie oni uświadomili 65-latkę, że padła ofiarą oszusta - informuje Komenda Miejska Policji w Łomży.

Reklama

Funkcjonariusze przypominają, że kiedy poznana przez internet osoba prosi nas o pieniądze, możemy być pewni, że to oszustwo. Przestępcy działają według pewnych schematów. Zazwyczaj unikają rozmów telefonicznych, a przez regularny kontakt i przedstawianie fałszywych historii z życia, zdobywają zaufanie ofiary. Następnie proszą o pomoc finansową na przykład na zakup biletu lub uregulowanie zaległości. 

Źródło: KMP Łomża

Reklama

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo myLomza.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości