Aż 76 nowych i potwierdzonych przypadków koronawirusa odnotowano w ciągu minionej doby w województwie podlaskim. To nowy rekord. Wśród chorych jest 5 osób z Łomży i powiatu łomżyńskiego. W Polsce nowych przypadków odnotowano 1584.
Wojewoda Podlaski i Podlaski Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny informują o siedemdziesięciu sześciu kolejnych przypadkach zakażenia koronawirusem w regionie, potwierdzonych pozytywnymi wynikami testów laboratoryjnych. To:
W sumie w województwie podlaskim odnotowano łącznie 1816 potwierdzonych przypadków zakażenia SARS-CoV-2.
Wyzdrowiały kolejne 52 osoby (w sumie 1305): 17 mężczyzn i 9 kobiet z Białegostoku, 6 mężczyzn i 8 kobiet z powiatu białostockiego, 2 mężczyzn i kobieta z powiatu kolneńskiego, mężczyzna z powiatu sokólskiego, 5 kobiet i 3 mężczyzn z powiatu augustowskiego.
Kolejny zgon
Podlaski Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny poinformował o kolejnym zgonie z powodu COVID-19. Zmarła 81-letnia mieszkanka powiatu augustowskiego. Była hospitalizowana w Augustowie, miała choroby współistniejące.
Koronawirus w Polsce
Ministerstwo Zdrowia poinformowało dziś o 1584 nowych przypadkach koronawirusa. Najwięcej w województwach: małopolskim (259), wielkopolskim (167), kujawsko-pomorskim (166). Zmarły 32 osoby.
Liczba zakażonych koronawirusem: 85 980/2 424 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe).