Ministerstwo Zdrowia poinformowało dziś (17.10) o kolejnych 9622 przypadkach zakażenia koronawirusem w Polsce. To najwyższy dobowy przyrost od początku epidemii. W Podlaskiem nowych przypadków odnotowano 149. Publikujemy nowe dane.
Wojewoda Podlaski i Podlaski Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny informują o stu czterdziestu dziewięciu kolejnych przypadkach zakażenia koronawirusem w regionie, potwierdzonych pozytywnymi wynikami testów laboratoryjnych. To:
W sumie w województwie podlaskim odnotowano łącznie 4106 potwierdzonych przypadków zakażenia SARS-CoV-2.Wyzdrowiały kolejne 44 osoby (w sumie 1715): 21 osób z Białegostoku, 13 osób z powiatu białostockiego, 6 osób z powiatu augustowskiego, 3 osoby z powiatu kolneńskiego, 1 osoba z powiatu zambrowskiego.
W Podlaskiem kolejne zgony
Koronawirus w Polsce
Mamy 9622 nowe i potwierdzone przypadki zakażenia koronawirusem - informuje resort zdrowia. Najwięcej odnotowano w województwach: mazowieckim (1485), małopolskim (1254), wielkopolskim (1058). Z powodu COVID-19 zmarło 6 osób, natomiast z powodu współistnienia COVID-19 z innymi schorzeniami zmarło 78 osób. Liczba zakażonych koronawirusem: 167 230/3 524 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe).