Reklama

Akcja w lasach. Mieszkańcy dostali pouczenia

22/09/2021 11:18

Trwa akcja “Jesień 2021”. Leśnicy i policjanci w większym stopniu przyglądają się temu, co dzieje się w lasach. Mieszkańcy regionu, którzy wjeżdżali do lasu w miejscach niedozwolonych i parkowali tam, gdzie nie powinni, dostali pouczenia.

Do 6 października w nadleśnictwach w całym kraju prowadzona będzie akcja “Jesień 2021”. Chodzi o zapewnienie możliwości bezpiecznego korzystania z lasu, ochronę zasobów przyrodniczych, ale też o egzekwowanie od osób przebywających na terenach leśnych, zachowań zgodnych z obowiązującymi przepisami. W przedsięwzięciu biorą udział nie tylko leśnicy (dwóch leśników i terenowa Służba Leśna), ale też policja (mundurowi z Zambrowa, Łomży, Śniadowa) i funkcjonariusze Państwowej Straży Rybackiej Posterunku w Łomży. 

W naszym regionie akcja prowadzona jest na terenach najbardziej narażonych na ruch pojazdów mechanicznych.

Reklama

- Do  dnia  dzisiejszego stwierdzono 8 przypadków wjazdu do lasu pojazdami mechanicznymi oraz  parkowania w miejscu niedozwolonym,  a  postępowania  zostały  zakończone pouczeniami  z  art. 161 KW - informuje st. strażnik leśny  Kazimierz Muczyński z Nadleśnictwa Łomża.

Z drugiej strony nie odnotowano przypadków zaśmiecania lasu, używania ognia i niepokojenia zwierzyny w ostojach. 

Zdjęcie ilustracyjne

Reklama

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo myLomza.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama