W lipcu i sierpniu Miejska Biblioteka Publiczna w Łomży ogłasza amnestię dla wszystkich czytelników przetrzymujących książki.
- Dajemy użytkownikom możliwość zwrotu wszelkich materiałów bibliotecznych BEZ ŻADNYCH KONSEKWENCJI, nawet w przypadku długiego przetrzymania. Oferta ważna we wszystkich placówkach bibliotecznych na terenie Łomży! Warto wykorzystać tę szansę! - informują pracownicy Miejskiej Biblioteki Publicznej w Łomży.
Amnestia w MBP prowadzona jest od wielu lat. To rozwiązanie, które ułatwia odzyskiwanie przetrzymywanych długo zbiorów oraz szansa na ponowne przyciągnięcie dawnych czytelników do bibliotek i zainteresowanie ich aktualną ofertą.