Badania wykazały w natryskach pływalni przy ul. Niemcewicza obecność bakterii z rodzaju Legionella. Obiekt jest tymczasowo zamknięty.
Jak podała nam Julia Olszewska z łomżyńskiego Sanepidu, bakterie zostały stwierdzone w natryskach damskich i męskich. Ich ilość powoduje, że konieczne było wyłącznie pryszniców z użytkowania. Sanepid zalecił jednocześnie MOSiR-owi działania interwencyjne – czyszczenie i dezynfekcję..
Dokładny prysznic przed wejściem na pływalnię jest konieczny, dlatego Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji podjął decyzję o tymczasowym zamknięciu obiektu. Udało nam się ustalić, że zdezynfekowana chlorem została już cała instalacja wodna, w tym instalacja doprowadzająca wodę użytkową do pryszniców. Odkamienione zostały tez dysze natryskowe. MOSiR czeka teraz na wyniki kolejnego badania. Jeżeli parametry będą poprawne, to wszystko wróci do normy. Prowadzone są starania, by obiekt został ponownie otwarty jak najszybciej.
Z zawieszonej na drzwiach informacji wynika, że pływalnia ma być zamknięta do 11 października.